Четвер, 02.05.2024, 17:05

Головна » 2011 » Грудень » 8 » Відділ Держкомзему інформує
Відділ Держкомзему інформує
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ

Чи можна буде побудувати на купленій ділянці будинок?

Власники земельних ділянок відповідно до вимог Земельного кодексу України зобов’язані забезпечувати використання їх за цільовим призначенням.

Згідно з законодавством, види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Якщо орендар збанкрутує, чи не забере банк земельну ділянку у власника?

У разі, якщо орендар збанкрутує, право власності на землю не переходитиме від власника земельної ділянки до банку. За останнім залишиться лише право оренди, яке він зможе передати іншому товаровиробнику, державним установам тощо.

Чи правда, що з 2013 року буде відмінено державні акти на право власності на землю?

Закон України «Про Державний земельний кадастр» передбачає відміну державних актів на право власності на земельні ділянки, процедура виготовлення та видачі яких обросла значними бюрократично-корупційними схемами і створювала суттєві перешкоди у реалізації прав фізичних та юридичних осіб. Законодавець встановив дату, від якої розпочнеться відлік дії цієї норми Закону, – 1 січня 2013 року.

Чи треба сьогодні отримувати державні акти на право власності на землю, якщо з 2013 року вони будуть відмінені?

Державні акти на землю будуть дійсними 10, 20 років і надалі, тільки при трансакціях з ділянкою цей документ вилучатимуть. Ця норма Закону України «Про державний земельний кадастр» діятиме з 1 січня 2013 року. Натомість громадянин зможе безкоштовно отримати всю інформацію про ділянку через Інтернет. Також громадянин за бажанням отримуватиме витяг з державного реєстру про свою власність.

Як буде здійснюватись консолідація земель?

В який спосіб консолідувати землі суб’єкти консолідації визначають самостійно.

Консолідація земель сільськогосподарського призначення може здійснюватись шляхом:

добровільного обміну земельної ділянки, розташованої у земельному масиві, на іншу земельну ділянку, розташовану у цьому ж або іншому масиві, згідно з вимогами Цивільного кодексу України, Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»;

об’єднання суміжних земельних ділянок їх власником за технічною документацією із землеустрою відповідно до закону;

обміну, зміни меж, впорядкування угідь земельних ділянок за проектами землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному законом;

іншими способами, які не суперечать законодавству.

Переглядів: 517 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 5.0/1