П`ятниця, 03.05.2024, 16:03

«  Червень 2012  »

Головна » 2012 » Червень » 20 » Відділ Держкомзему інформує
Відділ Держкомзему інформує
       Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)» (реєстр. №10231-3)
    У ньому пропонується врегулювати загальні питання щодо здійснення земельних торгів; питання, пов´язані із добором земельних ділянок державної або комунальної власності та підготовкою лотів для продажу на земельних торгах; порядок підготовки до проведення та порядок проведення аукціону; питання, пов´язані із встановленням результатів аукціону; порядок оприлюднення результатів земельних торгів.
      Зокрема, передбачається встановити, що земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди (тощо) земельної ділянки з учасником земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану у ході проведення торгів.
     Відповідно до законопроекту, укладений договір купівлі-продажу ділянки має нотаріально посвідчуватися, а право на земельну ділянку, набуте за результатами проведення аукціону, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному законом.
      Законодавчий акт у разі його прийняття дасть змогу істотно збільшити надходження коштів до Державного та місцевих бюджетів, покращити питання пов’язані з регулюванням земельних відносин шляхом надання їм більшої прозорості, відкритості та адекватності, чим сприятиме розвитку національної економіки, підвищенню рівня довіри громадян та інвесторів до держави.
Переглядів: 467 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 5.0/1