Неділя, 05.05.2024, 08:08

«  Травень 2014  »

Головна » 2014 » Травень » 19 » Проблеми реформування місцевого самоврядування обговорили науковці
Проблеми реформування місцевого самоврядування обговорили науковці

У Києві, в Національній академії державного управління при Президентові України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю "Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку України". Від Хмельницької обласної ради в її роботі взяв участь заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк.

Метою конференції було обговорення актуальних питань державної політики щодо сталого розвитку України та функціонування інституту місцевого самоврядування як основи такого розвитку, визначення його сучасних тенденцій, стратегічних засад і перспективних напрямів на основі аналізу й оцінки новітніх наукових концепцій відповідно до наявного стратегічного потенціалу держави. Адже суспільно-політичні події, що розгортаються наразі в Україні, особливо загострили питання щодо необхідності повного перезавантаження системи влади шляхом забезпечення спроможності органів місцевого самоврядування створювати економічні та соціальні умови розвитку територіальних громад та їх об'єднань, а також через створення доступності якісних адміністративних, соціальних та інших послуг для жителів цих громад.

У пленарному засіданні взяли участь президент Національної академії Юрій Ковбасюк, директор Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії В'ячеслав Толкованов, перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Мазурчак, директор Національної школи публічного адміністрування (Республіка Польща) Ян Паства, доктор з економіки Пітсбургського університету, доктор університету Вісконсін-Медісон (США) Тимофій Милованов, представники Посольства Об'єднаного Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні та Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні, професор кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії Валентина Мамонова, інші науковці провідних вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ країни, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади, міські голови та представники органів місцевого самоврядування, члени Асоціації міст України та Української асоціації районних та обласних рад.

Наукову доповідь "Місцеве самоврядування в Україні: сучасний стан та основні напрями модернізації" учасникам конференції та гостям Національної академії презентував директор Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії В'ячеслав Толкованов. Як зазначив доповідач, прискорення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади є однією із невідкладних проблем у побудові сучасної української держави, забезпеченні її сталого економічного розвитку. Йдеться передусім про формування повноцінного ефективного самоврядування на базовому, районному та обласному рівнях з утворенням відповідних інститутів, оптимізацію адміністративно-територіального устрою та чинної моделі територіальної організації влади, запровадження механізмів демократії на місцях, приведення їх у відповідність до європейських і світових стандартів.

Виступаючи на пленарному засіданні, перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Мазурчак зазначив, що необхідність реформування місцевого самоврядування обговорювалась в Україні понад 10 років, однак для цього не вистачало політичної волі. Сьогодні ефективність реформи місцевого самоврядування залежить від її законодавчого, кадрового, організаційного, фінансового та інформаційного забезпечення.

У режимі відеоконференцзв'язку до учасників науково-експертного зібрання звернувся Роджер Маєрсон, почесний професор з економіки Чиказького університету, лауреат Нобелівської премії з економіки 2007 року (США), який зазначив, що проведення децентралізації є дуже важливим елементом для побудови демократії у країні, адже це сприяє зниженню напруги між регіонами, підвищенню довіри громад до влади, ефективній організації влади на місцевому рівні. "Дуже важливо для територіальних громад отримати право обирати своїх лідерів, які мають цілковиту підтримку та довіру від населення, а також готові служити своїй громаді", - наголосив Роджер Маєрсон.

У обговоренні актуальних питань децентралізації влади та зміцнення місцевого самоврядування в Україні також взяли участь Тимофій Милованов, доктор з економіки Пітсбургського університету, доктор університету Вісконсін-Медісон (США), Валентина Мамонова, професор кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії, Ян Паства, директор Національної школи публічного адміністрування (Республіка Польща), Василь Скрипничук, голова Івано-Франківської обласної ради, Володимир Удовиченко, Славутицький міський голова, член Конгресу місцевих i регіональних влад Європи, президент Всеукраїнського громадського об'єднання "Клуб мерів" та інші учасники науково-практичного форуму.

Логічним продовженням пленарного засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю "Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку України" стала робота науковців, експертів, фахівців з державного управління у секційних засіданнях та інших науково-комунікативних заходах.

Переглядів: 437 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 0.0/0