Журналістика – одна з найдавніших професій людства. Вона невпинно розвивалася, розвивається і буде розвиватися, бо від найдавніших проявів перших спроб журналістики на глиняних дощечках вона дійшла до новітніх електронних засобів масової інформації і появи Інтернету. Погодьтеся важко зараз уявити, що ранок почнеться без перегляду улюбленої телепрограми, важко уявити, що у поштовому ящику ми не знайдемо газети, яку перечитували роками. Різноманіття тем, яскраві заголовки – ось чим приваблює до себе газета. Але під кожною статтею, яку часом не можна забути, а яка інколи не викликає нічого крім обурення, стоїть ім’я та прізвище автора. Такі собі знайомі незнайомці. З одного боку ви уже достеменно вивчили стиль журналіста, його манеру написання, навіть у якійсь мірі знайомишся з його світоглядом, зі ставленням до тих чи інших подій. Але ніхто не замислюється хто вони автори цих публікації, як живуть, як працюють. Мало хто знає, що криється за тими літерами на газетному аркуші. А криється, повірте, багато чого. Це і різноманітні емоції, і переживання, і безсонні ночі, коли роздумуєш як написати краще, як влучно сформулювати думку, аби передати глибокий зміст і зацікавити читача. Журналіст – це комунікатор. Потрібно не лише прийти, побачити і написати, потрібно вміти знайти цікавий матеріал, правильно його сприйняти і витримати важкі удари «критики» незадоволених. Як кажуть, тут як і на будь – якій професійній ниві є свої плюси та мінуси. На теренах Білогірщини засоби масової інформації представлені колективом районної газети «Життя і слово» та колективом телестудії «Білогірська хвиля» районного будинку культури. Над "Життя і слово” працює сім людей. Це редактор газети Наталя Герман, яка улюбленій справі присвятила все своє життя. Багато років на ниві журналістики трудиться Клим Пуравець. Наповнює газету цікавими матеріалими молодий і талановитий Андрій Кардаш. Не одна фотографія Ярослава Панасюка прикрасила сторінки районки. Верстає газету у комп’ютерному центрі Микола Артемчук. Вагомий внесок у випуск кожного номера газети робить Зоя Петрівська. А фінансовий контроль лягає на плечі бухгалтера Зінаїди Казьмірук. Думаю не секрет, що телестудія «Білогірська хвиля» працює при районному будинку культури. Та все ж якою б подібною не була робота у засобах масової інформації, робота на телебаченні та в газеті має свої відмінності.
Журналісти формують четверту гілку влади. Багато розмов ведеться про заборону цензури, свободу слова, про права та обов’язки журналістів, у деяких колективах навіть професійнирй кодекс честі є. Інформація може бути не тільки правильно оцінена людьми, але правильно чи неправильно подана. Від цього залежить обличчя засобу інформації, оцінка, яку йому дадуть. Оцінюючи роботу журналістів треба враховувати такі фактори, як правдивість, чесність, обгрунтованість висновків.
Л.В.Янишина, голова районної ради, про роботу районних ЗМІ висловилася так: «Перш за все хочеться привітати працівників газети «Життя і слово», «Білогірської хвилі» з професійним святом. Ми, представники влади, високо оцінюємо їхню роботу, знаємо, як нелегко працювати, тому намагаємося завжди підтримати, допомогти і звісно сподіваємося на співпрацю. Також я сподіваюся, що представники районних ЗМІ будуть постійно підвищувати свою майстерність. Районний часопис змінив обличчя. Це заслуга редактора Н.В.Герман. Я знаю, що цей процес не зупиниться, бо на сесії районної ради створений новий підрозділ, який буде розвиватися і читачі отримуватимуть ще якіснішу газету. Працівники телебачення теж завжди перебувають у творчому пошуку. Дякую їм за працю, за принциповість та невечерпність».
|