Неділя, 28.04.2024, 16:00

«  Серпень 2011  »

Головна » 2011 » Серпень » 16 » Візит новопризначеного єпископа Шепетівського і Славутського Діонісія
Візит новопризначеного єпископа Шепетівського і Славутського Діонісія

14 серпня до Білогір'я завітав з першим візитом новопризначений керуючий Шепетівською єпархією Української Православної Церкви єпископ Шепетівський і Славутський Діонісій. В храмі Різдва Пресвятої Богородиці з хлібом і сіллю свого архіпастиря зустрічали сотні вірян.  Після вітального слова настоятеля храму розпочалось богослужіння. Владика Діонісій відправив Літургію після якої, як традиційно склалося в день святих мучеників Макавеїв, освятив воду, мак і інше зілля та мед нового збору. Єпископ Діонісій поздоровив всіх зі святом і початком Успенського посту (Спасівки), і нагадав присутнім про необхідність всім мати любов до оточуючих, старатись більше робити добрих справ. На згадку про спільну молитву владика подарував храму Різдва Богородиці ікону Божої Матері Озерянську, а кожного із богомольців благословив іконкою Рівноапостольної Ольги.
   Після богослужіння єпископ Діонісій мав зустріч з головою районної ради Людмилою Василівною Янишиною та головою райдержадміністрації Валентином Володимировичем Заріцьким. Всі сторони цієї зустрічі висловили задаволення тими стосунками, які склались на сьогоднішній день між органами влади та Церквою.
         Преосвященніший Діонісій, єпископ Шепетівський і Славутський,
народився 7 липня 1960 р. в м. Чадир-Лунга (Молдова) в сім'ї робітників. У 1975 р. закінчив середню школу. У 1978 р. закінчив Одеське МПТУ № 3.
З 1979 по 1981 рр.. проходив військову службу в Радянській армій. У 1995 році закінчив Одеську духовну семінарію і в тому ж році вступив до Київської духовної академії (заочний сектор).
2 серпня 1995 висвячений в сан диякона Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.
5 лютого 1996 призначений Завідувачем Канцелярією Київської Митрополії.
23 березня 1996 пострижений в мантію з ім'ям Діонісій на честь преподобного Діонісія, затворника Печерського (день пам'яті 3 /16 жовтня).
19 серпня 1997 Преосвященним Іоанном, єпископом Переяслав-Хмельницьким, рукоположений в сан священика. 4 грудня 1997 нагороджений наперсним хрестом. До дня Святої Пасхи 1998 возведений у сан ігумена. У 1999 р. закінчив Київську духовну академію і захистив дипломну роботу на тему «Трітекти та історія їх походження». У тому ж  році нагороджений хрестом з прикрасами.
До дня Святої Пасхи 2000 року возведений у сан архімандрита. 11 травня 2003 звільнений з посади Завідувача Канцелярією Київської Митрополії та зарахований до числа братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У тому ж році призначений заступником Голови Синодального відділу УПЦ у справах монастирів.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 14 червня 2011 обраний єпископом Шепетівським і Славутським.
Переглядів: 592 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 4.7/3