Субота, 04.05.2024, 04:57

«  Листопад 2013  »

Головна » 2013 » Листопад » 21 » Хмельниччина - в трійці лідерів з охоплення дітей позашкільною освітою
Хмельниччина - в трійці лідерів з охоплення дітей позашкільною освітою

У нашій області, які і у всій державі, значна увага приділяється позашкільному вихованню дітей. Аналізуючи показник охоплення дітей позашкільною освітою в Україні, Хмельниччина займає третє місце.

На сьогоднішній день в області функціонує 176 позашкільних навчальних закладів, в яких займається 94018 дітей, що становить 77 відсотків від загальної кількості дітей області.

Із загальної кількості цих закладів – 74 галузі освіта, де займається 65383 дитини (53,3 %, цей показник зріс на 10% порівняно з минулим роком), 44 заклади системи культура – 15657 дітей (12,8%) та 58 закладів підпорядковано системі спорт, з яких 34 дитячо-юнацькі спортивні школи – 11433 дитини (9,3 %) та 24 спортивні клуби за місцем проживання – 1545 дітей (1,3 %).

Діяльність позашкільних навчальних закладів здійснюється з урахуванням завдань, визначених соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича, зокрема створення кожній дитині перспектив для розвитку творчих здібностей та охоплення позашкільною освітою не менше 70 відсотків дітей шкільного віку. За короткий період часу прийнято цілу низку нормативних документів, що покликані сприяти розвитку дитини у всіх аспектах.

Особливе місце у цьому напрямку посідає Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, метою якої є підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної освіти відповідно до вимог інноваційного сталого розвитку суспільства та економіки, забезпечення особистісного розвитку людини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами на основі навчання протягом життя.

За останні три роки збільшено охоплення дітей позашкільною освітою закладами освіти на 20 відсотків.

В числі усіх позашкільних навчальних закладів краю у напрямку реалізації пізнавальних, діяльнісних і творчих потреб дітей та учнівської молоді функціонують й позашкільні навчальні заклади комунальної власності, управління якими здійснює Хмельницька обласна рада. Це, зокрема Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді, Хмельницький обласний центр по туризму і краєзнавству учнівської молоді та Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Ці освітні заклади постійно знаходяться в центрі уваги обласної влади в плані зміцнення матеріально-технічної бази.

Загалом, влада області й надалі працює над розширенням мережі позашкільних навчальних закладів шляхом відкриття філій, секцій, гуртків у сільській місцевості, а також приділяє увагу зміцненню матеріально-технічної та інформаційно-методичної баз існуючих закладів.

Переглядів: 463 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 0.0/0