«Необхідно децентралізувати систему управління і передати максимально повноваження на місця, а також фінансові ресурси для здійснення цих повноважень органами місцевого самоврядування. Частину податків треба залишати на місцях і громади самі мають вирішувати куди ці кошти спрямовувати. Тим самим ми надамо громадам реальну можливість розвивати свої території», – сказав Віце-прем’єр-міністр.
За його словами, в свій час всередині країни були напрацьовані відповідні рішення щодо реформування системи місцевого самоврядування, однак не було політичної волі, аби втілити їх в життя.
«Були лише декларації. Тому, все те, що відбувалося в нашій країні останні роки – результат надмірної централізації влади. Сьогодні ми відновили діалог з нашими європейськими партнерами щодо реформи місцевого самоврядування. Будемо брати за приклад досвід європейських країн, зокрема досвід Польщі», – прокоментував Володимир Гройсман.
Ключовим елементом регіональної політики і основним завданням Уряду буде ефективна реформа місцевого самоврядування за європейським типом. «Ми відновлюємо роботу з нашими внутрішніми і зовнішніми партнерами щодо формування найкращих рішень, які дозволять створити ефективну систему управління країною, основою якої мають бути органи місцевого самоврядування», – вважає Віце-прем’єр-міністр.
Він також наголосив на тому, що досі не було політичної волі на проведення таких серйозних змін. «Маємо дуже швидко напрацювати рішення і зробити все для їх реалізації. Переконаний, що цього очікує сьогодні кожна територіальна громада в нашій країні. Ми неодмінно запровадимо широкий діалог на базі Асоціацій органів місцевого самоврядування. Побудуємо взаємодію з вирішення актуальних питань, які є в державі», – сказав Володимир Гройсман, - «суть реформ і змін, які ми пропонуємо, – розподіл повноважень в бік органів місцевого самоврядування і як другий компонент реформи – створення ефективних фінансових інструментів для наповнення місцевих бюджетів. Для того, щоб кожна територіальна громада була включена в систему економічного зростання і благополуччя нашої країни».
За словами посадовця, очікується від голів місцевих адміністрацій якісний діалог з органами місцевого самоврядування для отримання спільної позиції влади на територіях, аби кожна територія виправдала довіру людей.
«Відходимо від адміністративно-командних способів управління. В результаті маємо отримати успішну європейську країну», – підбив підсумок свого виступу Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.
За матеріалами сайту Української
Асоціації районних та обласних рад