П`ятниця, 03.05.2024, 16:44

«  Грудень 2011  »

Головна » 2011 » Грудень » 2 » 20-та річниця Всеукраїнського референдуму про незалежність України
20-та річниця Всеукраїнського референдуму про незалежність України

1 грудня українці відзначили 20-ту річницю Всеукраїнського референдуму про незалежність України. У цей день два десятка літ тому назад народ України підтримав Акт проголошення незалежності України і тим самим проголосував за утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Тоді українці довели, що наш народ єдина і неділима нація, що наш народ хоче будувати власну незалежну демократичну країну. Всеукраїнський референдум відбувся у демократичний спосіб при загальному національному піднесенні й консолідації громадян усіх національностей довкола ідеї розбудови Української держави. Символічно й те, що саме у цей день, 1 грудня 1991 року, відбулися перші загальнонаціональні вибори Президента України як глави держави.
Право брати участь у референдумі і виборах Президента України мали 37 мільйонів 885,6 тисячі громадян.
До бюлетеня з референдуму були включені текст Акта проголошення незалежності України, прийнятого Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 pоку, та питання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» У голосуванні взяли участь 31 мільйон 891,7 тисячі громадян, тобто 84,2% від загальної кількості включених до списків. Із них на питання бюлетеня 28 мільйонів 804,1 тисячі громадян відповіли «Так, підтверджую», або 90,3%.
       Позитивну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національної приналежності. Отже, за незалежність проголосували не тільки українці, а й представники інших народів, що проживають на території України. Причинами такої високої політичної активності громадян України стали сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення, віра народу у свої сили і можливості, розпочатий процес розпаду СРСР.
     До 1 грудня 1991-го формально незалежну Україну не визнала жодна держава, а вже 2 грудня 1991 року незалежність України була визнана Польщею та Канадою, пізніше — всією світовою спільнотою.
      Вікова мрія українського народу про незалежність нарешті справдилася.

З нагоди відзначення 20 річниці Всеукраїнського референдуму про незалежність України у дитячій школі мистетсв відбулися урочистості, де білогірчан привітали керівники району В.Заріцький, голова РДА, та В.Васильчук, заступник голови райради. Педагоги школи мистецтв порадували присутніх виконанням патріотичних пісень, де возвеличували красу та славу України.
         А.ДЗИЦЮК,
         Фото Я.ПАНАСЮКА