Понеділок, 29.04.2024, 16:27

«  Липень 2010  »

Головна » 2010 » Липень » 15 » 11 липня 2010 року - відбулося свято "Білогірські забави"
11 липня 2010 року - відбулося свято "Білогірські забави"
Вирувало, сміялося, підносилося до небес, вибухало тисячами посмішок та блиском в очах людей фольклорне свято „Білогірські забави”, що його традиційно проводять в нашому районі з 2002 року. Сміх і радісні привітання один одному, круговерть вишивок, картин, виробів з лози, бісеру та соломи. Привітні господині у палатках, представлених сільськими радами, гостинно припрошують скуштувати наливочки, вареників, пиріжків з млинцями. Гарцюють при вході коні (Квітневе представило) з вершниками у шароварах та вишитих сорочках, ніби закликаючи малечу проїхатися з вітерцем попід горбки Білогірського каньйону. А там тішаться діти батутами й ігровими гірками. Показували свою козацьку вдачу спортсмени під керівництвом В.А. Олігорського. Навпроти вариться козацька каша, український борщ. Поруч ще раз свою невичерпну майстерність показують учасники ансамблю „Спомин”. Голова райдержадміністрації В.В.Кобера та керуюча справами, начальник відділу з питань бюджету і фінансів, управління об’єктами спільної власності територіальних громад району виконавчого апарату районної ради О. М. Ніколайчук припрошує поважних гостей, керівників підрозділів культури, районів Тернопільської, Рівненської областей, багатьох нашої області оглянути виставку, представлену на забавах бібліотечними працівниками району. Того недільного дня на Білогірщину завітали начальник обласного управління культури, туризму й курортів Ірина Трунова, начальник відділу обласної ради Василь Савченко, заступник директора обласного науково-методичного центру культури й мистецтв Анатолій Бєлєванцев та багато інших. У вітальному слові всі, хто виступав потому на імпровізованій сцені, висловлюватимуть захоплення мальовничістю краю білих гір, велелюддям на святі, гостинністю господарів. А якою гордістю наповнилася душа, коли вродливі дівчата в національному вбранні вклонилися гостям двома десятками сонячних короваїв! А з яким захопленням спостерігали всі довкола, зриваючись нестримними аплодисментами, коли один за одним з різних сторін з’являлися фольклорні колективи Білогірщини, Шумська, Кременця, Острога, Волочиська, Ізяслава, Славути, Староконстянтинова, Шепетівщини, Теофіпольщини! Одразу поселилася поміж глядачами, що вмостилися на схилах каньйону, атмосфера грандіозності й захоплення тими людьми, хто все це зміг організувати, звести докупи. До свята готувалися довго. Не раз засідав оргкомітет з підготовки до цього міжобласного заходу. Останній тиждень усе обговорювалося безпосередньо на місці проведення забав. Днювала й чи не ночувала в каньйоні начальник відділу культури й туризму райдержадміністрації В.Л.Васильчук, працював, не покладаючи рук, колектив, який вона очолює. До роботи було задіяні чимало служб району, керівники яких поставилися до перспективи свята як до свого безпосереднього обов’язку. Допомагали (навіть не знаєш, з кого першого розпочати, бо старалися всі) Білогірський селищний голова Анатолій Денисюк, Валентин Зацепанюк (МП „Горинь”), Олексій Кузьмук (МП „Орлан”), Сергій Юрчук (район електромереж), Володимир Юрчук (Білогірська філія ВАТ „Хмельницькгаз”), Анатолій Юрківський (КП „Білогір’яспецтрансбуд”), Василь Мисюк (райавтодор), Вадим Курельчук (Білогірське лісництво), Володимир Юрчук (СЛКП „Орлан”), Микола Заєць (підприємець), Олександр Міщук (управління ветмедицини в районі), Володимир Панасюк (райвідділ МНС в районі), Володимир Дворак (райСТ), Василь Охремов (Білогірський ремзавод), Петро Іващук (ТОВ НВА „Перлина Поділля”), Валентин Навроцький (райлікарня), Леся Цигода (управління праці й соціального захисту), Марія Кабанова (начальник відділу освіти), Василь Кривий (архітектор району), Лариса Тищук (районний центр зайнятості), Микола Кушпель (цех електрозв’язку), Людмила Янишина (управління Пенсійного фонду), Микола Тищук (управління агропромислового розвитку), Ігор Шевчук (ВАТ «Ямпільська ПМК-182»), Іван Бурлака (підприємець), Ігор Довгошея (ПП «Довгалівське»), Н.М. Укримська, куратори, які зустрічали колективи з інших областей В.В. Панасюк та І.А. Поліщук та багатьом іншим. Начальник відділу культури й туризму В.Л.Васильчук каже: – Білогірські забави 2010-го підтвердили, що підготовка до таких заходів згуртовує людей, показує, наскільки професійною й відповідальною за свою діяльність в районі є наявна команда. Я щиро вдячна усім керівникам підрозділів, усім людям, які допомогли провести свято. Сфера культури і вас, шановні, підтримуватиме, у міру своїх повноважень. Велику підтримку, готуючи дійство, ми повсякчас отримували від обласного управління культури, туризму й курортів, обласного науково-методичного центру культури й мистецтв, районної державної адміністрації та районної ради, від селищної ради. Спільними зусиллями нам вдалося зробити неповторний захід. Про свято позитивно відгукувалися всі. Всі, хто зібрався на нього, подих тамували, коли виступав черговий колектив. Дітлахи захоплювалися оглядовими вишками на пагорбах, млином, хатинками. Навіть погодні умови не могли затьмарити радість гостей свята. Сподіваємося, праця яка вкладена в облаштування зони відпочинку залишиться на наступні «Забави-2012». Є багато планів щодо подальшого оформлення каньйону, але це все попереду.
Переглядів: 983 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 0.0/0