Субота, 04.05.2024, 05:23

«  Жовтень 2012  »

Головна » 2012 » Жовтень » 22 » Внесено зміни щодо благоустрою наслених пунктів
Внесено зміни щодо благоустрою наслених пунктів
      Нещодавно набрав чинності Закон України №4710-VI від 17.05.12р. "Про внесення змін до деяких законів України щодо благоустрою населених пунктів", яким, зокрема, визначено, що благоустрій населених пунктів передбачає не тільки створення умов для реалізації прав суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів, але й створення умов для виконання їх обов'язків. Відтепер місцеві державні адміністрації зобов'язані брати участь у проведенні щорічного всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку".
     До повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить:
- затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів;
- затвердження правил благоустрою населених пунктів;
- створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб);
- визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.
      Слід зазначити, що повноваження рад суттєво змінено та скорочено, адже більшість їх повноважень тепер закріплюється за їх виконавчими органами. Тож це дозволить спростити процедуру розгляду цих питань.
    Відповідно до статті 26-1 Закону порушення об'єктів благоустрою, пов'язане з виконанням суб'єктами господарювання земляних та ремонтних робіт, має здійснюватись на підставі дозволу на порушення об'єктів благоустрою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. При цьому дозвіл на порушення об'єктів благоустрою не вимагається у випадку, якщо земляні та ремонтні роботи здійснюються:
- особами, які мають документ, що посвідчує право власності або право користування земельною ділянкою;
- у складі підготовчих або будівельних робіт, право на виконання яких оформлене у встановленому законодавством порядку.
   Роботи з усунення наслідків аварій на об'єктах благоустрою мають розпочинатись негайно з обов'язковим подальшим оформленням дозволу в порядку, визначеному законодавством.
      Перелік земляних та ремонтних робіт, для виконання яких необхідно отримати дозвіл, встановлений Типовим порядком щодо видачі дозволів на порушення об'єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів, затвердженим КМУ. Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів має затверджуватись рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради на підставі Типового порядку.
      У разі якщо відповідною сільською, селищною радою не прийнято таке рішення, то необхідно застосовувати Типовий порядок. Видача дозволу здійснюється безоплатно протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви.
        Підставами для відмови у видачі дозволу є:
1. подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання дозволу;
2. невідповідність поданих документів вимогам законодавства;
3. виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
       Внесені зміни повинні змінити ситуацію, яка існує на сьогодні у бік покращення та задля ліквідації тих недоліків, які були зафіксовані у 2011 році на об'єктах благоустрою населених пунктів.
Переглядів: 860 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 5.0/1