П`ятниця, 03.05.2024, 19:36

«  Жовтень 2012  »

Головна » 2012 » Жовтень » 22 » Внесено зміни до Земельного кодексу України
Внесено зміни до Земельного кодексу України
      5 вересня набрав сили Закон України від 05.07.12 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками при відведенні їх для суспільних потреб", яким змінено порядок припинення права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) у разі прийняття органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування рішення про використання земельної ділянки державної чи комунальної власності для суспільних потреб.
      Закон скоротив строк, протягом якого можна порушувати питання про викуп земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені з підстав, які допускають примусове відчуження цих об'єктів з мотивів суспільної необхідності, якщо попереднє рішення суб'єкта владних повноважень про це втратило чинність. Якщо раніше порушувати це саме питання з цих же мотивів було можливо лише через 5 років з моментів прийняття попереднього рішення, то тепер цей строк становить усього 2 роки.
      Здійснена спроба врегулювати порядок розірвання договорів оренди, укладених щодо земель державної чи комунальної власності, у разі, якщо ця земельна ділянка відчужується для суспільних потреб.
Переглядів: 533 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 5.0/1