Понеділок, 29.04.2024, 12:31

«  Травень 2011  »

Головна » 2011 » Травень » 10 » День Перемоги
День Перемоги

9 травня – це особливий день. Це день радості і болю. Це велике свято для нас, бо ми намагаємося, усвідомити і зрозуміти подвиг народу. Та найбільше радості та піднесення цей день несе ветеранам. Недарма ж співається, що «цей день вони наближували як могли». Людно на вулицях райцентру. Навіть і саме містечко видається інщим. Урочистим. Святковим. Здавалося б: усе традиційно. Колона розпочинає свою ходу від площі кіномережі. Очолюють колону ветерани і, якщо прислухатися, чути як дзвенять медалі й ордена, створюють свій особливий марш для тих, хто виборов нам мирне небо і таку солодку свободу. Розносяться над головою до болю знайомі мелодії, які відтворює духовий оркестр. Ніякими словами не описати урочистість та важливість цієї події, саме цієї миті. Це особливе дійство. Яке кожного року проходить, як у перше. 66 років. Для вічності – то зовсім малий відрізок часу. Для солдатів і захистників вітчизни – то ціле життя, обпалене вогнями війни. Важко уявити, що довелося їм пережити, які випробування пройти. І немає меж людській вдячності за подвиг, який здійснив кожен з сивочолих ветеранів. Крокує колона. Впевнено, цілеспрямовано. Колись так само наші герої ринули у бій, щоб знищити коричневу чуму, щоб звільнити окуповані землі та села. …Ось і перші квіти лягли до підніжжя пам’ятнику загиблим воїнам – односельчанам. Наступні корзини поклали біля пам’ятника Т.Г.Шевченку. і ось лягають корзини та квіти на холодні плити братської могили. І хоча палахкотить полум’я вічного вогню, як символ пам’яті, хоча не зігріти йому серця тих, хто в Другій світовій втратив рідних і близьких. І тільки солістка районного будинку культури Н.Й.Рибінська, яка зустрічає колону піснею, передає ту біль і тугу, плач за загиблими… Життя квітує, і травень 45–го доповнював перемогу буянням трав та квітів. Ветерани, які ховають і стримують сльози, ще добре пам’ятають ту весну перемоги. Право відкрити мітинг та вшанувати загиблих хвилиною мовчання надали сільському голові А.І.Денисюку З вітальними словами до присутніх звернулися голова райради Людмила Василівна Янишина, голова райдержадміністрації Валентин Володимирович Заріцький, голова ветеранської організації М.Д.Максимчук, протоієрей Олександр, благочинний Білогірського округу УПЦ та в.о.військового комісара І.А.Новосядлий. … Потому святкування продовжилися у скверику райцентру. Тут частували солдатською кашею. А талановиті білогірчани радували музичними подарунками, виспівуючі добре знані та улюблені пісні.

Переглядів: 622 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 5.0/1