Понеділок, 29.04.2024, 13:27

«  Травень 2011  »

Головна » 2011 » Травень » 16 » Делегація від району на Хмельницькій АЕС
Делегація від району на Хмельницькій АЕС

На передодні проведення громадських слухань  з питань спорудження енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС у Білогірському районі  делегація депутатів районної ради на чолі з головою районної ради Людмилою Василівною Янишиною відвідали Хмельницьку атомну електростанцію.
    За проектом АЕС мала 4 блоки загальною потужністю 4000 МВт із блоками серії ВВЕР-1000. У 1981 році було розпочато будівництво. У кінці 1987 року введено перший енергоблок, тоді ж були підготовлені майданчики ще для трьох блоків. Другий енергоблок почали будувати в 1983 році, пуск планувався в кінці 1991.
   У 1990 році Верховна Рада України оголосила мораторій на будівництво нових АЕС, під час дії якого на Хмельницькій станції були змонтовані основні технологічні вузли і підготовлений персонал для роботи на другому блоці.
    Спорудження 2-го блоку в Нетішині відновили тільки в 1993 році, проте через недостатнє фінансування будівельні роботи йшли повільно, з середини 2002 року вони були значно прискорені.
    У липні 2004 року відбувся фізичний, а 8 серпня - енергетичний пуск 2-го енергоблоку ХАЕС.
    7 вересня 2005 Державна приймальна комісія підписала акт про введення другого блоку ХАЕС в промислову експлуатацію.
   Влітку 2008 перший енергоблок був закритий на ремонт.
   30 квітня 2010 на зустрічі прем'єр-міністрів Росії і України було прийнято рішення про співпрацю «Росатому» і Мінпаливенерго України у спорудженні третього і четвертого енергоблоків ХАЕС, будівництво буде вести ЗАТ «Атомстройекспорт».
    Кожен енергоблок складається з ядерної пароутворюючої установки на базі ВВЕР-1000, турбоустановки електричною потужністю 1 млн кВт (1000 МВт), берегової насосної станції для оборотного водопостачання турбоустановки, трьох резервних дизельних електростанцій для забезпечення роботи блока при відмові електрозабезпечення системи. Оснащення ядерної пароутворюючої установки для виключення викидів у навколишнє середовище при можливих аваріях поміщене у герметичну залізобетонну оболонку. Блок має три канали безпеки, кожний з яких забезпечує переклад реакторної установки в безпечний стан при можливих порушеннях режиму її роботи. В якості палива використовується слобозбагачений двоокис урану. Загальна вага однієї «порції» палива на завантаження рівна близько 75 тонн. Управління реактором, обладнанням турбоустановки і допоміжних систем проводиться за допомогою автоматизованої системи управління технологічними процесами (АСУ ТП).
    Основними спорудами електростанції є: головний корпус, спецкорпус, об'єднаний допоміжний корпус, система технічного водопостачання, електротехнічні споруди.
    Щодо роботи ХАЕС та про радіаційний стан у Нетішині населення інформується в реальному режимі часу у випусках новин, а також у місті встановлені відповідні інформаційні табло.
    Стан безпеки енергоблока №2 найкращий серед усіх діючих енергоблоків України з реакторною установкою ВВЕР 1000. Це підтверджується експертизами, проведеними державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС.
   У 2007 році експерти місії OSART досліджували діяльність Хмельницької АЕС за наступними напрямками: організація, управління, адміністрація; навчання і кваліфікація; експлуатація; ремонт; техпідтримка; протирадіаційний захист; хімія; аварійне планування і готовність; досвід експлуатації. У результаті перевірки було зроблено висновок про відповідність рівня безпеки на ХАЕС світовим стандартам.
    ХАЕС щорічно виробляє близько 6-7 млрд кВт•год електроенергії, або 9% вироблюваної на АЕС України. Хмельницька АЕС - найпотужніше підприємство Хмельницької області. У 2009 році ХАЕС виробила 12 780,9 млн. кВтг електроенергії.
Кожна 8 кіловат-година, вироблена атомними електростанціями України - нетішинська.
   На сьогоднішній день Хмельницька АЕС- це понад 5 000 працівників, які обслуговують десятки різнопрофільних підрозділів. Стабільна робота енергоблоків свідчить про майстерність та високий професіоналізм працівників станції.

Переглядів: 597 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 0.0/0