Вівторок, 30.04.2024, 11:10

«  Листопад 2011  »

Головна » 2011 » Листопад » 10 » Актуальні питання земельної реформи
Актуальні питання земельної реформи
    Впродовж 2011 року відповідно до Угоди між Білогірською районною та сільськими, селищними радами у всіх сільських, селищних радах Білогірського району відбуваються сходи територіальних громад. Постійними учасниками цього заходу є працівники Відділу Держкомзему в Білогірському районі, які надають роз'яснення земельного законодавства, зокрема, щодо реформування земельних відносин та запровадження ринку земель в Україні. Найчастіше громаду турбують такі питання:

Чи будь-який громадянин України може купити землю?

Законодавець запроваджує норму стосовно того, що покупець земельних ділянок сільськогосподарського призначення може бути будь-який громадянин України.

Чи зможуть купувати сільськогосподарські землі мешканці міст?

Так, зможуть. Для Громадян України жодних обмежень на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення не передбачається.

Чи можуть неповнолітні бути власниками земельних ділянок?

Законодавством України обмеження права власності громадян на земельну ділянку не встановлено. Однак Земельним кодексом України передбачено, що при реєстрації прав власності на неземельну ділянку в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування громадянин повинен надати копію паспорта, якого у неповнолітнього (до 16 років) немає.

Чи можна буде подарувати земельну ділянку?

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, можуть бути подаровані лише членам сім׳ї фізичної особи, яка здійснює відчуження земельної ділянки, або ж на користь держави, територіальної громади.

Коли можна буде продавати та купувати землю?

Із запровадженням повноцінного ринку земель, тобто з 1 січня 2012 року, можна буде продавати та купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Чи можна буде передавати земельний пай у спадщину?

Так, можна. Таке право гарантовано проектом Закону «Про ринок земель». Але у разі відсутності спадкоємців суд визнає спадщину відумерлою, і вона переходитиме у власність держави.

Чи будь-який громадянин України може купити землю?

Чи зможуть купувати сільськогосподарські землі мешканці міст?

Чи можуть неповнолітні бути власниками земельних ділянок?

Законодавством України обмеження права власності громадян на земельну ділянку не встановлено. Однак Земельним кодексом України передбачено, що при реєстрації прав власності на неземельну ділянку в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування громадянин повинен надати копію паспорта, якого у неповнолітнього немає.

Чи можна буде подарувати земельну ділянку?

Коли можна буде продавати та купувати землю?

Чи можна буде передавати земельний пай у спадщину?

Переглядів: 984 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 5.0/1