Понеділок, 29.04.2024, 18:50

«  Січень 2014  »

Головна » 2014 » Січень » 23 » Урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України
Урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України
    День Соборності України відзначається з 1919 року. Нещодавно він був перейменований у день Соборності та Свободи України. 22 січня  2014 року український народ святкує 95-ту річницю з моменту підписання так званого Акту Злуки, тобто договору про попереднє об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Процедура оформлення соборності відбулася в Києві 22 січня, в першу річницю проголошення ІV Універсалу Центральної Ради. В цей день був підписаний і оприлюднений спеціальний Універсал Директорії УНР, який дістав також назву Акту Злуки.

Вітаючи січневе рішення Української Народної Ради, Директорія урочисто оголосила про те, що «Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Угорська Русь і Наддніпрянська Велика Україна.

Офіційні заходи, присвячених Дню соборності України,  відбулися і на Білогірщині. Участь у них взяли голова районної ради Людмила Янишина, голова районної державної адміністрації Валерій Курсов, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Галищук.
   Про важливість цієї події як консолідуючої для утвердження принципів миру і добра мову вели голова районної ради Людмила Янишина та голова районної державної адміністрації Валерій Курсов.
  Вітаючи усіх присутніх В. Галищук зазначив, що Президент України Віктор Янукович закликає усіх відкласти політичні суперечності. Не шукати конфліктів, а спрямувати зусилля на пошук спільного бачення перспектив України. А це - реформи та оновлення України задля покращення життя людей.
   А від учнівської молоді виступила лідер учнівського самоврядування Білогірського НВК Ніла Мандзюк.
Працівники культури та освіти підготували тематичну концертну програму.
Переглядів: 447 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 0.0/0