Понеділок, 29.04.2024, 03:46

«  Березень 2014  »

Головна » 2014 » Березень » 15 » Підсумкова нарада працівників культури
Підсумкова нарада працівників культури
 Культура поряд із освітою відіграє ключову роль у формуванні державотворчих цінностей суспільства та його ідентичності. Саме культура визначає, як суспільство мислить, діє та бачить своє майбутнє. Сфера культури є надзвичайно резонансною і помилка тут коштуватиме надзвичайно дорого. Тому працівники галузі повинні працювати так, щоб нашу професію не лише поважали, а розуміли її важливість та значимість.
Саме ця думка стала червоною ниткою підсумкової наради працівників культури, яка пройшла у білогірському районному будинку культури 14 березня 2014 року.
Підводячи підсумки, варто відмітити, що протягом 2013 року працівниками галузі культури Білогірського району продовжено роботу щодо поліпшення технічного стану  закладів культури району та культурного обслуговування населення.
    За звітний період проведено 4130 культурно-освітніх та розважальних заходів, 403 концерти аматорського мистецтва, проведено 46 спортивно-оздоровчих масових заходів, та 101 виставку декоративно-прикладного мистецтва.
У 2013 році  районний Будинок культури   приймав участь в обласному  огляді – конкурсі на кращий - районний клубний заклад  та фестивалі любительських об’єднань «Світ моїх захоплень». Народний аматорський театр-мініатюр приймав участь  в районному огляді-конкурсі драматичних  колективів. Народний майстер Білогірщини Оксана Керекеша прийняла участь в обласній виставці кращих сільських майстрів декоративно-прикладного мистецтва. В березні місяці проведено районний конкурс драматичних колективів, читців-декламаторів, гумористів району «Театральна весна – 2013», в якому прийняло участь 16 колективів. Відбувся Конкурс «Білогірщина має таланти». В минулому році в закладах культури Білогірського району працювало 152 клубних формувань, в яких приймали участь 1497 учасників.
Працюють народні колективи, якими пишається край білих гір. Це народний аматорський фольклорний гурт «Забава», народний аматорський ансамбль «Спомин», народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія», народний аматорський  ансамбль «Народні музики», народний аматорський ансамбль мідних духових інструментів, народний аматорський театр мініатюр, зразковий фольклорний ансамбль «Добрий настрій», народний аматорський вокальний колектив «Берегиня» Миклашського СБК, народний аматорський фольклорний колектив «Лісова пісня» Тростянецького СБК, народний вокальний колектив  «Перлина» Ямпільського МБК.
Протягом  2013 року колектив телестудії «Білогірська хвиля» працював над мистецькою передачею «Білогірські самоцвіти», яка транслювалася в ефірі ОДТРК «Поділля Центр», телеканалу «Рівне-1» та «ТВ-4».
    В Білогірській ЦБС нараховується 36 сільські книгозбірні, в них працюють 28 працівників (8 - вакансії). Шість працівників  сільських бібліотек центральних садиб обслуговують бібліотеки бригадних сіл, зокрема: бібліотекар села Юрівка обслуговує читачів  Великокалетинецької сільської бібліотеки, Соснівка – Квітневської, Мала Боровиця – Карпилівської, Хорошів – Степанівки, Вільшаниця – Варивідську, Шимківці – Курянківську.
Бібліотеки Білогірської ЦБС взяли участь у загальнообласному експериментальному дослідженні "Бібліотечно-інформаційне обслуговування людей з особливими потребами”, всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач», обласному конкурсі юних дарувань "Кобзарики”, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, обласних     Шевченківських читаннях "Юнь шанує Кобзаря”, обласному турнірі знавців творчості Т.Шевченка в рамках відзначення його 200 – річчя «Натхненні генієм твоїм Кобзарю»
Згідно плану роботи Білогірської дитячої школи мистецтв при всіх відділах були проведені технічні заліки, відкриті уроки, методичні доповіді, концерти-лекції, перевідні та випускні екзамени. В школі навчається 311 учнів. Гордістю школи є зразковий дитячий хореографічний колектив «Барви Поділля» та народний камерний хор «Гармонія».
За 2013 рік по Білогірському районному історико-краєзнавчому музею надійшло 515 експонатів, загальна кількість експонатів становить 5230. Протягом року музей відвідало 6000 чоловік, було здійснено 28 наукових публікацій, проведено 19 виставок та 196 екскурсій, проведено 19 масових заходів. Платних послуг надано на суму 1180 грн.
Серед нагальних проблем, які потребують розв’язання найближчим часом - це капітальний ремонт системи опалення в приміщенні дитячої школи мистецтв, встановлення даху над РБК,  Ямпільський  МБК потребує капітального ремонту всередині та зовні приміщення. В тому числі потрібна система опалення. Планується перевести в нові приміщення заклади культури в селі Ставищами та Велика Боровиця, Шимківці, ремонту потребує  Варивідський СК, Гулівецький та Сивківський заклади культури, танцювальний зал у Миклашському СБК. Крім того, залишається слабкою матеріально-технічна база установ культури.
Директори районного будинку культури М.Хоменко та директор Білогірської ЦБС Г.Мартинюк дали власну оцінку роботі установ культури.
Участь в роботі підсумкової наради взяв голова обласної профспілкової організації працівників культури Микола Луценко. Микола Олексійович розповідав про основне завдання профспілкової організації – захищати інтереси працівників, також пояснював ситуацію щодо виплат надбавок та матеріальної допомоги клубним працівникам, а також говорив про потребу переведення бібліотечних працівників на повні ставки.
Сподіваюся, що завдяки злагодженій роботі органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування з закладами культури району, всі проблеми вдасться поступово вирішити, і галузь культури у районі примножиться новими здобутками.
    А.ДЗИЦЮК,
    начальник відділу культури