Четвер, 25.04.2024, 10:04

«  Серпень 2014  »

Головна » 2014 » Серпень » 31 » Мінрегіон та всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування узгодили розбіжності щодо положень проекту Закону України

У Мінрегіоні під головуванням першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди відбулась узгоджувальна нарада за участі уповноважених представників всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування з доопрацювання окремих спірних положень проекту Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» № 4070а, який Верховна Рада України 14 серпня направила на повторне друге читання.

Особлива увага приділена питанням місця старости у системі місцевого самоврядування, його функцій і повноважень, порядку і строків його обрання та перебування на посаді.

Якщо в теперішній редакції законопроекту передбачено, що староста призначається і виконує свої обов’язки за контрактом, укладеним між ним та сільським, селищним, міським головою, то за пропозицією Мінрегіону та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування пропонується внесення змін в редакцію законопроекту, яким передбачається, що староста обирається в порядку визначеному радою об’єднаної громади та є членом виконавчого комітету цієї ради за посадою, є посадовою особою місцевого самоврядування, здійснює функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Положенням про старосту, яке затверджується рішенням відповідної ради об’єднаної громади.

За результатами наради Мінрегіон звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, та місцевого самоврядування з проханням врахувати узгоджені Мінрегіоном та всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування пропозиції під час підготовки  проекту Закону до повторного другого читання.

Довідково:

Метою урядового законопроекту є:

• створення передумов для вдосконалення системи органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі з врахуванням принципу повсюдності;
  • створення правових умов, порядку об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання державної підтримки об’єднаним територіальним громадам;
  • формування дієздатних територіальних громад, головним завданням яких має стати поліпшення забезпечення потреб громадян, оперативне та якісне надання їм базових соціальних та адміністративних послуг, поліпшення умов сталого розвитку відповідних територій, більш ефективне використання бюджетних коштів та інших ресурсів;

Для досягнення мети проект Закону передбачає встановлення основних умов об’єднання територіальних громад, порядок його ініціювання, порядок утворення об’єднаної територіальної громади та діяльності органів місцевого самоврядування в об’єднаній територіальній громаді до формування нових органів. Регулюються питання правонаступництва, управління об’єктами комунальної власності, формування бюджету, форми державної підтримки, зокрема фінансової.

Важливо, що проектом закону передбачено демократичні процедури в процесі ініціювання жителями чи органами місцевого самоврядування пропозицій щодо об’єднання, прийняття ними відповідних рішень. Це також стосується і розробки перспективного Плану об’єднання територіальних громад, який формується з пропозицій сільських, селищних, міських районних рад на основі яких приймається рішення відповідною обласною радою про схвалення цього Плану.

За матеріалами сайту Української асоціації районних та обласних рад

Переглядів: 616 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 0.0/0