Субота, 20.04.2024, 11:06

«  Вересень 2014  »

Головна » 2014 » Вересень » 23 » День партизанської слави
День партизанської слави

22 вересня — День партизанської слави України. Він був заснований у зв'язку зі святкуванням 60-ї річниці існування підпільно-партизанського руху в Україні.   Президентським указом від 30 жовтня 2001 року День партизанської слави України був призначений офіційним державним святом.
         День партизанської слави України покликаний висловити всенародну повагу до всіх захисників Батьківщини, які в роки Великої Вітчизняної війни боролися за свободу і мир в глибокому тилу. Партизани нерідко працювали в оточенні ворожих військ, при цьому не шкодуючи власного життя і не знаючи страху. На території Білогірського ( тоді Ляховецького ) району діяв партизанський загін, яким командував  член Ляховецької підпільної організації, керівник партизанської групи села В’язовець К. Божевський. Патріоти – підпільники із знанням справи вели нещадну боротьбу з окупантом, підтримуючи регулярну армію.  А тому  День партизанської слави України — лише мала частина того, що може зробити сучасне покоління для людей, які колись належали до партизанських загонів.
          22 вересня, пам’ять про партизанів – підпільників Білогірщина вшанувала покладанням квітів до пам’ятників загиблим воїнам, могил, де поховані  партизани – підпільники. В урочистому покладанні квітів до підніжжя пам'ятників прийняла участь голова районної ради Людмила Янишина.                                                         Районний центр соціального обслуговування громадян спільно з районною ветеранською організацією та відділом культури організували відвідування колишніх воїнів – партизанів, вручили їм подарунки від спонсора – ТОВ НВА «Перлина Поділля».

Переглядів: 476 | Додав: bil-rada | Рейтинг: 0.0/0